środa, 3 czerwca 2009

Wirtualne wydawnictwo Mark 6 upubliczniło, szczerze mówiąc nie wiem kiedy, kilka niezależnych zabawowych przepisów RPG. Gonzo testował na dzieciach Cienie i był zachwycony.

5 Comments:

 1. Gonzo said...
  Rzeczywiście zagrałem z młodymi w Cienie. Rewelacyjnie prosta mechanika. Gra przeznaczona dla wytrawnego MG i dwójki, trójki dzieciaków. Świetne na deszczowe popołudnia.
  Marek "Mar_cus" Szumny said...
  Bardzo mi miło, że przetłumaczona gra się spodobała ;)
  Gonzo said...
  Jak dla mnie rewelacja, z racji prostoty zasad. Nie ma wspolczynnikow, nie ma tabelek, Idealna sprawa pod namiot, czy wieczorną pogadankę/bajkę przed snem.
  O ile sie nie przegnie z fabulą :-)
  Potestuje Cienie w doroślejszym towarzystwie.
  Tlumaczenie bardzo dobre, sklad bez zarzutu. Wielkie dzieki! Dobrze wykonana praca.
  Od dluzszego czasu dyskutujemy z Paladynem, nad sensem prowadzenia blogow ze wzgledu na, w sumie nikly odzew ze strony czytelnikow. To ze odbior jest wiemy bo statystyki nie klamia. Ludzie wchodza.

  Pytanie ktore nas dreczy, to czy jest sens pisania. Po latach grania w rozne RPG/bitewniaki/planszowki nadchodzi ochota by podzielic sie zdobytym doswiadczeniem z nowym pokoleniem.
  Mysle ze Cienie to idealna sprawa na początek.
  Marek "Mar_cus" Szumny said...
  Po przetłumaczeniu Cieni wiele osób zarzuciło mi, że gra jest tak niszowa, że w zasadzie nikt w nią nie zagra. Ja z kolei uważam całkiem inaczej, ponieważ tak naprawdę w Polsce nie ma gier fabularnych dla dzieci (lub ja o nich nie wiem) - oczywiście można poprowadzić jakiś inny system młodszym, ale po pierwsze odrzuca duża ilość zasad i tabelek, a po drugie w większoś "światów" stworzona jest z myślą o dorosłych (ciężko ominąć sprawy seksu, przemocy, alkoholu czy dragów). Przecież ci młodzi za kilka/kilkanaście lat będą głównym rynkiem zbytu gier fabularnych - trzeba w nich zainwestować.

  Co do blogów - myślę, że w dobie RSS, gdzie nie trzeba codziennie wchodzić na kilkanaście stron, ludzie ciągle to czytają. Wiem, bo sam czytam. Z komentowaniem jednak jest różnie - zwyczajnie się nie chce. Bo jeżeli ktoś się zgadza, to co ma napisać? "Masz rację stary" jest bez sensu...
  APJ said...
  Masz rację stary... ;) a tak na serio to muszę przetestować. Pomysł przedni.

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online