sobota, 31 stycznia 2009

Trade Cards Online Pierwotnie serwis powstał w celu ułatwienia wymiany kart pomiędzy graczami, z czasem rozwinęła się idea grania w stare trudno dostępne tytuły on-line. Po zalogowaniu składamy wirtualne talie i można giercować. Podobną funkcje dla serii kolekcjonerskich gumoludków ma spełniać spełniać Miniature Trading wydaje mi się ze opcja grania w wirtualne bitewniaki kiedyś była dostępna, a może jest tylko nie znalazłem. Zgłębię temat w wolnej chwili.

Ostatnio mocno zaniedbany temat czyli ludki do Helldorado. To że o nich nie pisze nie znaczy że Asmodee zaprzestało działalności. Tym razem już pomalowana Kuan Lin księżniczka wężoludzi. Detal jest wypracowany, malowanie jak zwykle pierwsza klasa, ale ludek jakoś nie specjalnie mi się podoba.

piątek, 30 stycznia 2009

Różne rzeczy widziałem ale to jest ponad moje wykręcone poczucie estetyki. Pewnie można o kolesiu pisać jakieś cwane teksty ale po pierwsze nic o nim nie wiem, a po drugie po co? Niech każdy sobie dośpiewuje co chce. Oto Kris Kuksi i jego świat.

Wróciłem po narciarskich szaleństwach, Nigdy bym się nie spodziewał, że dam się wpiąć na deski, ale było zabawnie. Przeżyłem, w przyszlym roku popróbuje z większej górki. Czas wolny po jazdach schodził na pogrywaniu w karcianego Harrego Pottera, zostałem okrzyknięty "aszinem" za zmontowanie powergamerskiej talii bazującej na absurdalnie mocnych eliksirach prof. Snape`a. Dobra gierka, proste zasady, dużo zabawy dla starych i młodych. Śnieg, żarcie cacy, warunki ogólne super. Miejscówkę mogę polecać.

:::

Poranne oczekiwanie na śniadanie umilało nam oglądanie rewelacyjnego serialu animowanego 'Łowcy Smoków'. W zeszłym roku mieliśmy okazje poznać szalone przygody Gwizdo i ska w wersji kinowej, nie tak dawno ukazało się DVD. Teraz TVP zaserwowała serial. Fabuła chwilami nieźle zakręcona. Występujące postaci są niebanalne, jak to się mówi 'Chara Designer' popracował. Świat w którym toczy się opowieść żyje i to się czuje, projekty potworów tchną oryginalnością. Graficznie opracowane rewelacyjnie. Nie wiem co powstało pierwsze serial czy komiksy. Wersja kinowa 3d bogata w efekty ale fabuła lepiej się sprawdza w krótszych formach serialu. Powiem jedno, warto to zobaczyć. Link do wiki
:::

Dokonałem też paru przymiarek do napisania kampanijnych zasad dla Wh40k. Bazuję na zamyśle planszowego Battle for Armageddon wzbogaconego o elementy scenariuszy z 3ed Wh40k. Sporo ciekawostek wygrzebałem tez w General`s Compendium (WHFB). Trudna do zdobycia pozycja ale warta ceny. Z czasem napisze o tym więcej...

 

blogger templates | Make Money Online