sobota, 12 stycznia 2008

Z powodu zawału robotą, na razie, wpisów brak. Chyba, że któryś z agentów popuści coś niesamowitego...

czwartek, 10 stycznia 2008

Ruscy dali do pieca. Oglądać na siedząco, a szczenę przywiązać sobie mocno. Broń jest Sztuką.

Czy bedzie MMO z Dawn of War? Nie znany mi bliżej serwis Xboxic opublikował wywiad GameSpot`a z wiceprezesem Kelly Flockiem and Andy Jones.

Warhammer: Battle for Atluma
jak sie okazuje rewelacyjny Squad Commander, nie byl pierwsza grą GW na PSP. Okazał się nią nisko ocenianyklon karcianego WarCry!

Maniacy Squatów ukrywają się na Coolmini. Jeden z nich pobudował mały czołg rodem z Metal Sluga.


Wydarzeniem miesiąca trzeba nazwać uwolnienie przez Specialist Games pełnych zasad do GorkaMorki. Rulebook, DaUvverBook. I na co nam 5ed wh40k skoro za darmochę mamy taki stuff? Garść oreczków za grosze, noo każdy kilku na dnie szuflady ma i już można grac.

Jak donosi Stopklatka, w czterdziestą rocznicę powstania pierwszego filmu z serii Planety Małp, "Ale Kino!" przypomni wszystkie filmy kinowe.
Zbiega nam się to z lądowaniem Karman w oficjalnej dystrybucji FFG.

Ciemniejszy odcień modelarstwa - prawdziwa gratka w zalewie militarystów i wielbicieli gier bitewnych: mroczne i krwiste dioramy Marka Powella. Z takim rekwizytorium można by nakręcić kapitalne dantejskie animacje, może nawet poklatkową adaptację 'Boskiej Komedii'?

wtorek, 8 stycznia 2008

Znowu chłopaki z TGN rozpętują burze w szklance wody. Tym razem pobożne życzenia czyli co by weterani najchętniej widzieli w Ved WH40K.
Swoja drogą, zamysły powrotu do gry skirmishowej oraz pre-herezyjnych wzorców nie są takie złe. Zapraszam do zapoznania się z ich pomysłami i odpowiedniego komentarza.
Nie mogłem się powstrzymać i popuściłem poniżej jeden z ciekawszych postów, jako przykład, że są na świecie myślący ludzie.

stormwolf says: January 5th, 2008 at 1:37 pm
1. Make 40K a 2-stage game, beginner and advanced.
2. Make it a 2-size game: Real skirmish (with more detail) and a simpler large scale (but not apocalypse size), that’s what Epic was for.
3. Stop the endless codex rubbish, publish all the lists at the same time and then use White Dwarf for something useful and release the fluff through that.
4. Step 3 Would ensure a better army balance that at present.
5. Try to bring across scenario driven games versus the equal points boredom/competition games so prevalent at the moment.
5. Bring psychic powers back in a big way. This is fantasy in space after all!
6. Make it possible to use generic figures (no way will GW do this LOL!)
7. Bring back the Squats (there I said it!)
8. Make vehicles more survivable at present, at the moment all vehicles in the 40th millennium are dog food to infantry. M`mmmm!
9. Get the Inquisition sorted out finally.
10. Increase all weapon ranges by 50%.
11. Make it fun again!
I have made all these changes, it is called Rogue Trader!

Nowe pomalunki w serwisie Alexi_Z. Pierwszego ludka widzieliśmy przy okazji konkursu malarskiego na CMON, ale czarodziejka z Freebootera jest dla mnie nowością. Golluma też chyba jakoś prze-OCZY-łem... Niniejszym nadrabiam,

poniedziałek, 7 stycznia 2008

Szykuje sie pod koniec miesiąca impreza w Paradoxie, jeśli czas pozwoli i nie będzie kolizji z Apocalypsa w Starym Świecie to może warto wpaść.

Rackham udostępnia KOMPLETNE zasady do Confrontacji 4ed, tak w skrócie to bede to nazywał od dziś C4. Osiemdziesiąt stron zasad. Obadam w wolnej chwili.

niedziela, 6 stycznia 2008

Na stronie Table Top Gaming News, pojawił sie niezwykle interesujący artykuł o kondycji GW w świetle plotek o zmianach w nadchodzącej powoli Ved WH40K. Po zapoznaniu się z treścią zapraszam agrentów i postronnych do skomentowania powyższego.

Stawiam tezę: kolejne uproszczenia zasad doprowadzą do tego, że WH40K stanie się, po prostu, niegrywalna.

Szybko i sprawnie uczynił Jonas Deimel ludka. Nie jest to poziom który reprezentuje nasz ziom Jerz ale ludek źle mu nie wyszedl. Zgodnie z rysunkiem koncepcyjnym, radioaktywny mutant ociekający zgodnie z oczekiwaniami radioaktywnym śluzem. Link do podstrony forum Pulp City.

Na Coolmini co jakiś czas organizowane są zawody malarskie. Najczęściej polega to tym, że uczestnicy malują konkretnego ludzika a wyniki ocenia społeczność, Tym razem nie było inaczej. Warto rzucić okiem jak można i jak nie powinno sie malować. Zwycięzcą jest Alexi_Z, średnia głosów 9.3, o najgorszym nie wspominam, niech sam udział będzie dla niego wyróżnieniem.
Odnośnik do podstron na Coolmini, gdzie są fotki w pełnej krasie. Najlepszy i ten nie do końca udany

Na forum Pulp City są pierwsze oficjalne fotki Red Riding Hoodoo, co sie tłumaczy na nasze, podobno, jako Czerwony Kapturek. Ludek zacny, trzeba przyznać Jerzy powalczył, tylko czemu tak dłuuugo? Teraz czekamy na złego wilka?

Witam towarzystwo po Nowym Roku, generalnie to jedynie lenistwo nie pozwalało mi na aktualizacje. Działo się dużo a pisać nie miałem ochoty. Cóż, czasem tak jest. Nie będę składał oficjalnych noworocznych postanowień o codziennych wpisach, ale mam nadzieje ze coś sie ruszy.
Podsumowując stary rok, było fajnie, sporo grania w całkiem nowe systemy. MechWarrior, HorrorClix, At-43, masa nowych planszówek. Pojawiły się nowe sklepy. Najważniejsze to chyba jednak powrót w wielkim stylu do Warhammera Fantasy Battle`a. Zobaczymy co przyniesie Nowy Rok, oby nie był gorszy!

 

blogger templates | Make Money Online