sobota, 20 września 2008

Angielska firemka, Spartan Games, kombinują chłopaki niby dobrze, ale jest parę ale...
Rozwijając trzy projekty równocześnie, Uncharted Seas, można się domyślać, że to klon Man`o`War`a. Unchanrted Lands, prawdopodobnie to będzie masscombat, powiązany fabularnie z tym pierwszym. Trzecia gra zapowiada się najciekawiej, kosmiczna wojna.
W temacie ludków słów parę. Okręty wyglądają poprawnie, choć projekty nie są zbyt oryginalne. Do bitewniaka lądowego na razie dostępni są Orkowi piraci i Żelazne Krasnale. Ludki bardzo oldskoolowe, o ile Krasnale jeszcze ujdą na wypychanie tylnych szeregów to zielonoskórzy nie dają rady. Statki kosmiczne do Firestorm: Armada wyglądają najlepiej.
Sporo fotek w galerii, jako że strona jest, bez sensu cała we Flashu nie można podać bezpośredniego linka. W dziale download nie ma darmowych zasad, są dostępne jedynie w formie książkowej w cenie 15gbp.

Doczekaliśmy się polskiego oficjalnego serwisu Golden Demona, w 345 White Dwarfie są nawet fotki i zaproszenie na GD Poland 2008. Niniejszym trzeba też, z rocznym wprawdzie, opóźnieniem dorzucić coś od siebie. Jako że udało mi się wygrać Scrap Demona, przedstawiam fotkę. Scenka od ponad roku do obejrzenia na żywo w gablotce u Faberów.

czwartek, 18 września 2008

Starsza historia, ale poziom niektóch prac bardzo wysoki, ponad 200 fotek z GD Germany 2008 pokazało się na DakkaDakka.

DakkaDakka przoduje, dziś pokazali zapowiadany na okolice Gwiazdki stół modularny GW. Pomysł wydaje się być niezły, zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Dla mających mało miejsca graczy może to być świetne rozwiązanie.

PHILIP SIBBERING ilustrator i rysownik pracujacy dla GW, poważnie potraktował temat. Jego serwis poświęcony wh40k po prostu trzeba zobaczyć. Przekroje nabojów boltera, czy anatomia Space Marina. Masa art konceptów tak do Wh40k jak i fantasy. Absolutna rewelacja!

środa, 17 września 2008

BolS jak zwykle niezrównani w dostarczaniu wieści, pokazali fotkę CADowskich projektów nowego typu dreadnoughta. Ironclad bo takie oznaczenie kodowe ma nosić, uzbrojony będzie po zęby, masa nowej broni, rakiety, łapska.

Pierwszy zestaw naszych podstawek wylądował na allegro. Link do aukcji.

wtorek, 16 września 2008

Niezła kolekcja historycznych ludków. Na czele Imperator za młodu, dalej jego zmagania z Horusem oraz inni pre-herezyjni bohaterowie.

Szybko dodane, Sasha Buczek, lepiej znany jako Goatman, kilka linków do pracek kolesia. Web Album, galeria na Coolmini i Farben-Welten czyli oficjalna www. Należy obadać gość wymiata.

Garść fotek z jednej z dawniejszych imprez z serii Games Day. Tym razem to Baltimore. Odnośnik do Web Albumu niejakiego Shades.
Ekipa WarhammerOnline.tv, zaprezentowała kilka filmików z tej imprezy.

W klimatach około ludkowych, praktyczne realizowanie steampunkowych wizji. Więcej tu... a tu filmik z przemarszu maszyny.

Z opóźnieniem ale śmiało donoszę, internetowy sklep Starego Świata jest faktem. Oferta zacna. Walizki które zaproponowali zdają się być najlepszym na rynku rozwiązaniem problemu targania większej ilości ludasów na bitwy. Szczegółowy opis i prezentacja zaraz po tym jak waliza wpadnie mi w łapy.

poniedziałek, 15 września 2008

Jakiś nie wąski maniak postawił sobie za cel zebranie do kupy wszystkiego na temat Space Marinów, czy mu się udało, przekonajcie się sami. Dla dopełnienia wiedzy polecam wątek o podobnej tematyce na wiki. Na deser uważajcie, kędy wracata do domóff, na ulicach grasują space marines, oto dowód w postaci filmów.

Heresy Miniatures, rozdaje zasady do DeathBall`a. Sympatyczna i tania alternatywa dla BloodBowl`a, którego komputerowej wersji oczekujemy niecierpliwie. Zestawienie ludków, zasady.

Ultra Forge Miniatures, na szybko podane, godne polecenia surogaty.

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu, chciałbym przedstawić wczesnego WIPa własnego Stompersa.


Przypadkiem całkiem i znienacka wpadłem na tę stronkę. Klub Miłośników Gargantów. Datafaxy i rady jak obsługiwać te największe orkowe blaszaki. Szczególną uwagę radzę poświęcić przedstawionemu tu Kodexowi Gargantów. Policzone wg wszelkich prawideł blaszane potwory idealnie wpasowują się w klimat epickich starć Apocalipsy. Rzut oka w galerie. Polecam każdemu młodemu zielonoskóremu.

Miłośnicy "Cerkwi Kroczącej" czyli Krasnali Chaosu, zeszli do podziemia lecz żyją i kują żelaza. Dużo fajnych ludków do wygrzebania na http://www.chaos-dwarfs.com. W Galerii przynajmniej kilkanaście pełnych armii. Pomysły i wykonanie różnej jakości ale liczy się zapał do od dawna uśpionej armii.

Garść fotek nadchodzących wojowników chaosu. Pomimo wrodzonego malkontenctwa muszę przyznać ze niektóre rzeczy mi się podobają. Link do forum The Painted Dragon

Vassal40k system żetonowy służący do prowadzenia walk w Wh40k zdalnie przez kompa. Fajny generator terenów. Ciekawe elementy graficzne jednostek. Podyskutować można na lokalnym forum, do zassania sporo zestawów z armiami. Przydatne do prezentacji raportów z bitew. Wymaga zainstalowanej Javy.

niedziela, 14 września 2008

Full Metal Planet, była swego czasu gra strategiczna pod tym tytułem, ale serwis nie ma z nią nic wspólnego. Galeria i sklep, extraorydynaryjnej kolekcji potworków różnej maści i jakości. Uwaga! Serwis w jakimś azjatyckim dialekcie, nie wyświetlają mi się poprawnie "krzaczki".

Gonzo kiedyś mówił o stworzeniu makiety gdzie drzewa byłyby żywymi miniaturkami. To coś idealnego do tego projektu.

Czas wakacji wreszcie minął, pierwszy wpis. Link do bloga niejakiego Felixa a nim fotki z dzisiejszego Games Day UK. Kolejny link do galerii w której kolejna porcja fotek.

 

blogger templates | Make Money Online