czwartek, 4 sierpnia 2016

Przeklejka z mojego drugiego bloga, Bolt Action Banzai!

wtorek, 2 sierpnia 2016

Cytat z Booklips.pl:

"Tej jesieni miłośników twórczości Lovecrafta czeka dość osobliwa niespodzianka. Premierę będzie bowiem miał film animowany o fantastycznych przygodach małego Howarda, przyszłego twórcy mitologii Cthulhu.
Obraz nosi tytuł „Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom” („Howard Lovecraft i Zamarznięte Królestwo”) i opowiada o czasach, kiedy słynny autor horrorów był jeszcze małym Howardem Lovecraftem, dziwnym i samotnym dzieckiem o nieskończonej wyobraźni i bezgranicznej ciekawości. Pewnego dnia matka dała mu książkę, która należała niegdyś do ojca chłopca. Nie była niestety świadoma, że wolumin ten to legendarny „Necronomicon”. Pod wpływem lektury chłopiec zostaje przeniesiony do niebezpiecznego i mroźnego świata zamieszkałego przez przerażające stworzenia. Jedno z takich stworzeń, do złudzenia przypominające Pradawnego Cthulhu, udaje mu się uratować. Tak rodzi się ich przyjaźń. Howard nie potrafi wymówić imienia stwora, daje mu więc nowe – Spot (Ciapek). Ta przedziwna para wyrusza w podróż, aby uratować Zamarznięte Królestwo i pomóc Howardowi wrócić do domu. Wkrótce jednak chłopiec przekonuje się, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, i nie każdemu można zaufać.
Choć animacja przypomina produkcje sprzed co najmniej dekady, do udziału w niej zatrudnieni zostali znani i cenieni aktorzy. Głosów postaciom udzielili m.in. Ron Perlman („Hellboy”, „Imię róży”), Christopher Plummer („Dziewczyna z tatuażem”), Jane Curtin („Trzecia planeta od słońca”) i Doug Bradley („Hellraiser”). Za reżyserię odpowiada Sean Patrick O’Reilly, który ma w dorobku niezbyt udaną animację „Pixies”.
„Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom” to adaptacja komiksu o tym samym tytule. Wszystko jednak wskazuje na to, że tych, którzy mieli okazję zapoznać się z komiksowym pierwowzorem, animacja raczej nie zadowoli. Najwyraźniej nawet sami producenci nie pokładają w produkcji wielkich nadziei, gdyż film nie trafi do kinowej dystrybucji, lecz ukaże się od razu na płytach Blu-Ray i DVD."

O bogowie ale nędza!!

poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Zbieram szczenę z podłogi. Dlaczego gościowi dobrze wychodzi to co robi? Bo ma konkretne NAUKOWE podejście do tematu, niby głupia rzecz, filmik jak zrobić wodę na makietę

Poranna sowa pocztowo-mailowa przytargała mi list którym się dzielę:

Witam szanowne państwo-draństwo!


Wraz z Maniexem mamy dla was propozycję kolejnej inicjatywy w polskiej blogosferze, a mianowicie - 30-dniowego Wyzwania Figurkowego!

Być może niektórzy z was pamiętają wyzwanie, które w 2013 roku na swoim blogu Git Games zorganizował BorejkoProponujemy wam coś podobnego, tylko w wersji figurkowo-bitewniakowej. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądało praktyce 30-dniowe Wyzwanie WFRP, to możecie zerknąć na moje wpisy opublikowane na DansE MacabrE.

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe rozpocznie się 1 września 2016 roku. Na każdy dzień przewidziane jest jedno proste zagadnienie, a kompletną listę wszystkich pytań znajdziecie poniżej.
 1. Jak zacząłeś grać w gry bitewne lub jak zacząłeś malować modele?
 2. Ulubiona gra bitewna?
 3. Twoje ulubione uniwersum?
 4. Ulubiony film lub książka związana lub pasująca klimatem do uniwersum?
 5. Twoja ulubiona kraina lub lokacja osadzona w uniwersum?
 6. Ulubiony zestaw kości lub ulubiona kostka?
 7. Twój największy sukces w grze bitewnej lub największe osiągnięcie modelarskie?
 8. Ulubiona edycja/wersja/modyfikacja oficjalna lub fanowska gry bitewnej?
 9. Największy model jaki pomalowałeś lub którym dowodziłeś?
 10. Ulubiona frakcja, którą dowodziłeś lub którą pomalowałeś?
 11. Twoja ulubiona muzyka do grania lub malowania?
 12. Sytuacja, której nigdy nie zapomnisz, a która przytrafiła się podczas bitwy lub w trakcie malowania?
 13. Największa porażka w grze bitewnej lub niepowodzenie modelarskie?
 14. Ulubiony rodzaj pola bitwy, element terenu lub makieta?
 15. Najmniejszy model jaki pomalowałeś lub którym dowodziłeś?
 16. Ulubiona taktyka, czyli atak czy obrona?
 17. Twój ulubiony schemat kolorystyczny armii lub ulubione kolory farb?
 18. Ulubiony Bohater Niezależny z uniwersum?
 19. Twój ulubiony model bohatera?
 20. Ulubiony model piechoty lub ciężkiej piechoty?
 21. Twój ulubiony model kawalerii (także powietrznej lub pancernej)?
 22. Ulubiony oddział elitarny?
 23. Twój ulubiony model potwora lub maszyny?
 24. Ulubiona Dziedzina Magii lub Technologii?
 25. Najciekawszy przedmiot magiczny lub technologiczny z uniwersum?
 26. Frakcja którą chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?
 27. Frakcja którą nie chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?
 28. Lubisz grać przeciwko… lub lubisz malować?
 29. Nie lubisz grać przeciwko… lub nie lubisz malować?
 30. Najlepszy przeciwnik jakiego miałeś?
  Inicjatywę ogłaszamy z miesięcznym wyprzedzeniem po to, by dać szanownemu państwu-draństwu czas na przygotowanie odpowiedzi - we wrześniu może zabraknąć czasu. 

  Publikację wpisów z odpowiedziami na pytania możecie zaplanować na waszych blogach z wyprzedzeniem, powiedzmy na godzinę 08.00. Ponadto, proszę o zamieszczenie odnośnika do waszego wpisu z danego dnia pod moim postem na DansE MacabrE, dzięki temu łatwiej będzie mi przygotować podsumowania, a wam przeczytać wpisy innych blogerów.

  A więc jak? Szanowne państwo-draństwo dołączy do zabawy?

  Pozdrawiam,
  qc

   

  blogger templates | Make Money Online