czwartek, 13 sierpnia 2009

Niejaki Simon Dale, postanowił zbudować dom. Facet wraz z ojcem i niewielką pomocą kumpli zbudował w parę miesięcy w pełni funkcjonalny dom w stylu... hobbickim. Na stronie poświęconej temu projektowi koleś wyjaśnia dokładnie na jakie problemy natrafił podczas budowy. Rewelacyjna sprawa!

Stało się to co stać się musiało. FFG ogłosiło oficjalnie wydanie 3ed Warhammera Role Playa. Natychmiast rodzą się Pytania, czy to potrzebne?, czy to warto?, czemu nie dociągnęli 2ed do końca?. I galopada myśli, Jakiego końca? Kto nas zmuszą by w to grać? Grać w 3ed skoro druga ma się doskonale, a pierwsza jeszcze lepiej...
Znajac produkcje FFG możemy być pewni jednego, gierka wydana będzie wspaniale. Czy 3ed Warhammera bedzie grą planszową (i to z figurkami)? Pewnie tak. Na moje oko nowy Warhammer będzie czymś pomiędzy Talizmanem a starym dobrym Warhammerem Questem. Zapewne będzie, kilka trybów czy typów gry. Stąd te zapowiadane w pudelku cztery podręczniki. Mechanika, sądząc po garści specjalnych kostek ciąży ku Descentowi. Dokładnie co i jak ukazuje produktowa podstrona FFG
Czy to wszystko będzie takie złe? W końcu to gra fabularna, nastrój i fabułę budować będą gracze, myślę, ze prostota zasad przysłuży się jedynie pozyskaniu nowych młodych graczy. Czy źle się będzie w to grało? To już kwestia Mistrza gry i graczy. Fabuła ponad zasady, to moje motto.

poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Wczoraj tj 9 sierpnia 2009, przy ulicy Krasińskiego 31 na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz inscenizacji historycznej. Wybrałem co ciekawsze ujęcia, układ mniej więcej chronologiczny. Poniżej link do mini galeryjki.

Australijska firma Plastic Wax odpowiedzialna jest za filmik wprowadzający do Space Marines, nowej gry konsolowej Games Workshop. Krótki wywiad z członkami ekipy i making offy pojawiły się na Computer Graphics Society. Warto zajrzec.

 

blogger templates | Make Money Online