piątek, 2 października 2015

W świecie Umbra Turris występuje proch i większość ras może korzystać z jego dobrodziejstw. W liście ekwipunku mamy dostępne muszkiety, strzelby, garłacze, pistolety ale też i armatkę! Rzeczone działo jest mniejsze niż orkowy pistolet i mogą go używać jedynie małe rasy (niziołki, gobliny, krasnale) i mimo nikczemnych rozmiarów potrafi narobić zamieszania!
  Model składa się z lawety i lufy, jest maleńki ale nie pozbawiony detali. Wyraźnie widać różnego rodzaju słoje na deskach, kanciastość śrub, wycior i rozwiązany worek z prochem. Bardzo fajne!
 Malowanie rozpocząłem od położenia pędzlem białego podkładu Vallejo. Ostatnim razem używałem zwykłego białego i chyba było lepiej, mam wrażenie że pierwsza warstwa farby trzymała się lepiej. Metalowe modele często są w talku, którym posypywane są formy. Jak zawsze dokładnie przedmuchałem i wymiotłem szczotką jego drobiny.   Wybrałem trzy różne brązy, by odróżnić kolorem gatunki drewna użytego w konstrukcji lawet, kół i wyciora. Użycie washy jeszcze bardziej je zróżnicowało. Na koniec pobawiłem się trochę pigmentami Kromlecha. Brązem ubrudziłem wnętrze, z zewnątrz dodałem trochę kurzu i zieleni. Nadal mam na nie fazę i dobrze się bawię, myślę że sprawdziły się nawet na tak małym modelu.
  Działo przed malowaniem wymagało nawiercenia. Jako podkładu użyłem gunmetalu Vallejo, i to był chyba ostatni raz gdy go użyłem, nie podoba mi się kolor ani konsystencja farby, do tego dziwnie szybko się "glutuje". Armour wash plus drybush tin bitzem i jeszcze raz drybrush bitten copper załatwiły sprawę.
  Podstawka tak jak od pewnego czasu robię, drobiny kawy mieszanej z herbatą na rzadkim wikolu w dwóch, miejscami trzech warstwach, posypki na superglucie i tufty. Armatka mimo że mała nie zostawiła zbyt wiele miejsca na podstawce, więc tym razem jest bez kwiatków. Fotki na koniec:

środa, 30 września 2015

Ekipa odpowiedzialna na komputerowego Shadowruna, odpaliła KS`a na kolejną grę spod marki FASA. Nowy komputerowy Battletech staje się faktem. Kasiora zebrana, teraz wystarczy poczekać. LINK

 

blogger templates | Make Money Online