piątek, 29 stycznia 2010

Pojawiły się wreszcie jakieś konkretne szkice do animowanego filmu Ultramarines. Na tę chwile wygląda to bardzo słabo. Czuję że Dyrektor Artystyczny uparł się zrobić film w konwencji realistycznej. Moim zdaniem komiksowo-ludzikowa lekko przerysowana stylistyka jest konieczna, bez tego film będzie karykaturalnie śmieszny. Myśle, że kolesie z Codex zbyt kombinują, doskonałe intro do Dawn of War wyznaczyło kierunek. Dla przypomnienia i porównania kilka znanych już filmików:

poniedziałek, 25 stycznia 2010

Szybki wpis, Dzis o 17 na FilmBoxie emitowany będzie film "Zagrajmy w 'Lochy i potwory'" (Mazes and Monsters, 1982). Nie chcę zdradzać fabuły. Po krótce na zachęte. Rzecz dzieje się w środowisku studentów grających w RPG. Siedzenie przy stole powoli zaczyna ich nużyć więc MG wyprowadza sesje do jaskini, na małego LARPA. Niektórym graczom fikcja zaczyna zlewać się z rzeczywistością. Nie jest to żadna super produkcja, film raczej z tych tanich. Warto jednak obejrzeć, nawet jako ciekawostkę. Na osłodę młody Tom Hanks.

Wklejam do treści bloga, bo są jakieś kłopoty z logowaniem... Madness pisze: Nie no film był żałosnym atakiem na RPG w tamtych czasach. Nie dość, że film sam w sobie jest strasznie nudny to jeszcze nie wnosi do tematu niczego ciekawego ani w ogóle nie daje pola do żadnej dyskusji. To był prosty schemat rozdmuchania taniej sensacyjki aby zaszokować widza i zgarnąć na tym kasę. Co samo w sobie nie odbiega od normy ;) ale jednak aby poświęcić na ten film swój czas powinien on mieć chociaż jakieś pozytywne walory.
Ogólnie nie jest to film o tym jakie kiedyś były piękne czasy RPG ale o tym jak społeczeństwo szuka kozłów ofiarnych w różnych nowych i nietypowych podgrupach społecznych.
Przesłaniem filmu było RPG to sekta która zniszczy umysł twojego pięknie rozwijającego się dziecka. Próżno moim zdaniem doszukiwać się w tym sentymentu złotych lat RPG

 

blogger templates | Make Money Online