piątek, 17 czerwca 2011

RPG być może nie leży obecnie w centrum moich zainteresowań, jakiś czas temu niebezpiecznie gibnąłem się w stronę mordowania ludków na bitewnych stołach, co nie zmienia faktu że mam korzenie w grach fabularnych. RPG jak wiemy wyrosło z bitewniaka, dziś wiele z gier łączy w sobie elementy obu modeli gry. Z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych, zrobiłem kompilacje słownika Tau. Za źródło posłużył mi pierwszy Codex Tau, ten z roku 2001. Zamieszczony słownik zawierał tłumaczenie podstawowych zwrotów z języka Tau. Czcionka była dostępna przez jakiś czas na stronie Games Workshop, wystarczyło podłożyć ją pod obco brzmiące słowa. Nie jest to nic specjalnie wyszukanego. Wydaje mi się jednak, że wyszło całkiem zgrabnie i może się przydać przy upiększaniu figurek, pojazdów czy elementów terenu. Wyznawców Większego Dobra z góry przepraszam za ewentualne błędy, znaczenie niektórych określeń jest dość tajemnicze. Link do pobrania.

Jak donosi FW, w sklepie pojawiły się nowe stylizowane na stare cięższe sprzęty dla Space Marines. Detal super, wzór niby stary, jakoś wolę oryginały...
Druga fajna rzecz to Dark Eldarski Reaper, nooo ten wózek jest fajny...

Kolejny dzień przynosi nam nowości z kraju. Dziś Ścibor i jego Celtyccy SF Weterani oraz ponownie Kromlech, dziś fajna plazma.

czwartek, 16 czerwca 2011

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wczorajszych nowościach a dziś dwa kolejne uaktualnienia w ofertach polskich firm figurkowych. MaxMini zapowiada na swoim forum, piękne retro-gotycko-steampunkowe plecaki. Zastosowanie dla tak fajnych modeli znajdzie się bez wątpienia.
Drugą nowością tym razem dostawcą jest Micro Art. Gigantyczny generator wszedł już do sprzedaży. Ciekawy pomysł na łączenie piankowych i żywicowych elementów. Ze zdjęcia widać, że Micro Art zacieśnia współpracę z Corvus Belli.

środa, 15 czerwca 2011

To nie koniec wieści z kraju. Na stronie Kromlech`a, pojawiły się warianty orkowych główek. Tym razem na tapecie Brytole! Gustowne wełniane czapeczki i gogle. Rzeźby naszego kumpla. Dzieje się coraz więcej.

Krążąc po Bemowie przed piątkowym Sonisphere, swoją drogą to świetna impreza, warto było... ale nie o tym... wpadłem na chwilę do Moriona. Poza obiecaną dostawą nowości z Galakty, wznowienie Talizmanu plus Pani Jeziora oraz Dungeon Quest, natrafiłem na coś z dawna oczekiwanego lecz niespodziewanego. Otóż na wieszaku z blisterami dostrzegłem Umbra Turris! Ludki elegancko zapakowane w blistery pysznią się i rozpychają pomiędzy produktami innych firm. Figurki znamy, z tego co widziałem nie było wszystkiego, znaczy że się sprzedaje! To na pewno budujący widok dla autorów gry. Idąc za ciosem chłopaki dostarczyli stylowe wisiory - dzińdziory. Wykonanie bardzo fajne. Duże czytelne detale dodatkowo każda rzeźba opatrzona jest na rewersie w stylizowany podpis. Niby drobiazg ale podnosi atrakcyjność. Uwagę zwraca oferta dla dziewczynek miś i kotek... Pełna profeska.

Blistery na wieszaku!

Mój ulubieniec, Goblin z żabą

Najlepiej sprzedający się wzór, Gnom z księgą

Wisiory - dzińdziory

 

blogger templates | Make Money Online