czwartek, 10 czerwca 2010

Kilka dni temu moderowałem młodym pogrywkę w Mechwarriora. Dwa słowa o bitwie. Limit 600 pkt, planowana godzina gry, przeciągnęło się do półtorej. Scenariusz Take and Hold. Wygrywa ten który utrzyma się bliżej punktu. Fabularnie, kopalnia zostaje zaatakowana przez najemników. Główny inżynier wraz z cywilną obsadą wiedząc, że plany zakładu nie mogą wpaść w ręce wroga wzywa pomoc i postanawia czmychnąć. Problem w tym, że transport nie jest gotowy do odlotu. Zatankowanie i przygotowanie do startu będzie trwało... W od tury czwartej, vtol odlatuje na 4+, w piątej na 5+ itd.
Siły najemników to kosmicznie szybka latająca piechota, lekki mech klasy Locust, skrzydło yashek mające za zadanie utrzymać panowanie w powietrzu i Marauder, który, gdy w końcu dotelepie się na miejsce, skutecznie ma powstrzymać nacierających z odsieczą Liao. Na pomoc kopalni pędza czteronożny spider z pilotem, wspierany przez Targe`a z Rhi Chan na pokładzie, dwie gwiazdy piechoty i czołg dowodzenia.
Na terenie kopalni walają się porzucone mechy industrialne. Uwielbiam te modele, dlatego też zawsze gdy to tylko możliwe wstawiam je do scenariuszy.
Chłopaki grali sprawnie. Zasady powoli zaczynają układać się w głowach. Locust i piechota, którzy od drugiej tury trzymali kontrole nad lotniskiem zostali zmasakrowani przez spidera i targe`a. Marauder parę chwil później używając PPC capacitora skutecznie usmażył Rhi Chan wraz mechem. Ostatecznie skończyło się remisem.Przemyślenia po grze. Grać na ilość tur a nie czas. Kupić zegar szachowy... Papierowy teren sprawdza się lecz zrobiłem go za mało. Zaprojektować i wykonać więcej skalowego terenu. Skończyć texturować wieżę i mury. Będzie na bazę do kolejnych scenariuszy.
Szukając inspiracji dla cywilnych domków wygooglałem Speculative Spaceship Designer w galerii zaś znalazłem idealne do MW projekty!

8 Comments:

 1. Paladyn said...
  Widzisz, moje Mechy od razu trafiły do boju, zamiast kurzyć się na szafie.
  Inkub said...
  Bardzo fajne te industrialne. Samorobki?
  Bo przyszlo mi do glowy, ze wala sie u mnie kilka zestawow takich roznych maszyn drogowych z jajek niespodzianek:)
  APJ said...
  Fajne zdjęcia z rozgrywki no i te mechy są śliczne !! Możesz więcej o nich napisać ? Jakie modele i inne ważne drobiazgi.
  Gonzo said...
  Industriale to nie samorobki. To firmowy sprzęt. W ataku mogą to tyle co nic ale w obronie twarde są sukinkoty. Nadają się do takich zabawowych scenariuszy. Skoro jest życzenie by napisać więcej to coś skrobnę w wolnej chwili...
  APJ said...
  A możesz podać które to modele a dokładnie pełne nazwy ? Poszukam na eBay-u singli. Mógłbyś też może porównać jak wyglądają z typowymi ludzkimi figurkami 15mm np. Pole Bitwy ;)
  Gonzo said...
  Mechów mam coś około setki modeli. Konkretne numery katalogowe tych industrialnych z potyczki?
  APJ said...
  Nazwy, numery, cokolwiek co pozwoli je wyłowić z innych modeli na eBay-u ;)

  No i ewentualnie porównanie nawet wzrokowe czy i jak wyglądają z figurkami 15mm :D

  Zamierzam kupic pare - parenaście i dokonac konwersji...
  Gonzo said...
  To herezja jakaś! Jutro zrobi ci fotki :-)

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online