czwartek, 31 marca 2011

Postanowiłem dodawać kolejne wersje w tym jednym wpisie od najnowszych do najstarszych :-)

WIP 7

Baniak na ciekły tlen. Rury i mocowania. Premiera nowego widoku. Coś mi tempo prac siada. W między czasie po konsultacjach społecznych doszedłem do wniosku, że rakieta będzie dosiadana przez szalonego orka.
WIP 6

Zmiany w dyszy. Zbiornik przysrubowany ale bez wlewu. Kryza dolna z nitami. Powoli zaczyna mi się to nawet podobać.


WIP 4 i 5

Doszły blachy na zawiasach. Śrubki zmiksuje z nitami i mudrami, blachy do powykręcania, nie może być takie równe i proste. Rura paliwowa, przynajmniej takie uzasadnienie dla niej tu widzę. Dodałem czwarty widok, tył od spodu.
WIP 3

Update niewielki, poprawiłem położenie śrubek. Jeszcze tego nie widać ale pracuję nad zestawem rur i kabelków. Z tyłu zmian nie ma, więc obrazek niepotrzebny.
WIP 2

Dziś doszły blachy i mocujące je mudry oraz śrubowana kryza na drzwiczkach. Kombinowałem przez chwilę by dorobić spawy ale ilość poligonów jaką to generowało była porażająca. Miejscami doda się je już na wydrukowanym modelu. Obrazek drugi jest z wygenerowaną szkicową texturą, na jej podstawie modelowałem blachy. Śruby dodane zostały przy pomocy pluginu, nie mogę go do końca opanować stąd taka a nie inna koordynacja obiektów, do poprawienia po zamrożeniu.


WIP 1

Czas by połączyć przyjemne z pożytecznym. Zacząłem budowę, wirtualnie, orkowej rakiety. Wczesny WIP. Co dzień po trochu coś dodaję. Planuje ją wydrukować w 3D i powielić w żywicy.16 Comments:

 1. Marcin Czupryna (StoM) said...
  całkiem ciekawie się zapowiada, czekam na rozwój projektu mam nadzieje ze nie będzie wyglądała jak nówka sztuka :)
  Gonzo said...
  To dopiero poczatek. Skrzydla są przeklejone symetrycznie. Wysylając do drukarni 3d w celu wyceny musialem miec w miarę kształtny obiekt. Docelowo bedą rożne, planuje dwa wymienne zestawy oraz wersje z pionowymi. Dolem jakis mechanizm trzymajacy ja na prowadnicach, sanki albo podwozie. Rozwazam wiele wariantow w tym tez siodlo dla pilota.
  Więcej wkrótce...
  Inkub said...
  A druk 3D ile kosztuje tak circa about? I jaka mniej wiecej jest wielkosc?
  Gonzo said...
  35mm okolo 50-60 pln, 80mm okolo 200-220pln. Na razie jest do pokonania problem technologiczny z przeniesieniem siatki z modelowania poligonowego na opis STL.
  Dziadu z lasu said...
  Przefajne.
  Możesz dać namiary na drukarnię 3D?
  Gonzo said...
  Dam namiar jak ogarnę temat. Błąkam się i szukam dobrego rozwiązania...
  VrayEngineStudio said...
  Bardzo very ciekawy temacik. ;)
  Anonimowy said...
  świetnie to wygląda, masz talent :)
  Gonzo said...
  Powoli do przodu. Srubki poprawione, WIP niebawem dodam. Teraz pracuje nad rurami i silnikiem...
  APJ said...
  Bardzo fajne. Może więcej przykręconych niesymetrycznych łat / rur, etc ?
  Marcin Czupryna (StoM) said...
  Ładnie, ładnie trochę więcej niesymetryczności proszę, krzywych śrub walniętych nitów, dziur po nitach i śrubach które wypadł,domyślam się za zarysowania, przerdzewienia dodasz później :)
  Gonzo said...
  Brudzenie i odpadanie detali bede realizowal juz na wydrukowanym modelu.
  VrayEngineStudio said...
  Wszystko ładnie piknie ale jeden temat mi nie leży,te wielkie śrubki na płatach ogona.Widziałbym je dużo mniejsze i więcej.;)
  Robótka pierwsza klasa :d
  Gonzo said...
  Niestety nie mam pojecia jak detale wyjda w druku. Na razie ładuję je bez opamiętania. Dół robiłem w sumie bez pomysłu chcialem by to wygladało jak zawiasy. Srubki bede zmieniał, ich powtarzalnosc psuje efekt, na pewno jeszcze wroce do tego miejsca... Dzieki za motywacje :-)
  VrayEngineStudio said...
  No i jak tam? Działasz coś? ;)
  Gonzo said...
  Robota zlecona miala wyzszy priorytet. KOńczę skrzynkę na zegary, w międzyczasie zebrałem fotki refencyjne roznych ustrojstw. Wzorując się na nich będę dodawał detaliki.

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online