niedziela, 17 października 2021

Rzadziej to już pisać się chyba nie da...
  Tygodnie trzy już minęły od tegorocznej edycji Oldhammer Weekend a ja dopiero o tym wspominam. Ludu kupa wszyscy świetnie się bawili do wyboru była kampania w 5ed WFB, Rogue Trader, Hero Quest i rodzyneczek w postaci Combat Cards, do tego turniej rycerski (z Peril Quest), nawalanka w barze (orkowa! my byliśmy spokojni), konkurs malarski, strzelanina na Dzikim Zachodzie w starym stylu, GorkaMorka i pewnie jeszcze parę innych rzeczy o którym zapomniałem...
  Tradycyjnie byłem w dzień drugi z Rogue Traderem, obok starych bywalców pojawili się (co bardzo cieszy) całkiem nowi gracze, bardzo spoko!

:::ROGUE TRADER:::

::Gra i mechanika:: Osada Squatów składająca się z kilku zabudowań zajmuje centralną część stołu. Squaty przebywają w domkch, jedna ich grupa może być ustawiona na środku placu, thuddgun/tarantula/mole mortar z obsadą jest w szopie, zaparkowany pojazd w oddaleniu, pusty a kluczyki do niego inżynier.
  Gracze kolejno wchodzą na stół, Space marines od krótszych krawędzi, Eldarowie w dowolnych narożnikach dłuższych. Do osady prowadzą trzy drogi, które w nocy zarosły grzybo-drzewami, Zoat jest w którymś z losowo wybranych zagajników. Celem Eldarów jest pasieka (powszechnie wiadomo że uwielbiają mjut!) Jeden z oddziałów SM ma za zadanie przedostać się do osady i stosu beczek. Drugi pozyskać DNA szefa Squatów tzn przejąć jego gacie suszące się przy płaskim zbiorniku wodnym o niskim znaczeniu strategicznym.

A było to jakoś tak...
  Gdzieś na równinach, za kopalnią Zezere, hen, hen za grzybowym lasem w osadzie Squatów handlarzy wodą w nocy doszło do włamania. Nocni goście kradną beczki z algowym piwem i wodą, to drugie to chyba na handel bo na pewno nie do picia. Wraz z porannymi mgłami do osady zbliża się patrol Marines, śmiało postępując za lekko zataczającym się orkiem.
- Sir! jom te karyple w nocy widzioł, une som we swoich budach tamój i tamój, o tam! - Zielonoskóry wskazuje zamaszystym gestem brudnego pazura kolejne zadbane i elegackie zabudowania osady.
- My z chopakamy Thrukka ony czy abo szytyry beczuki wytargali. Nie ma co robić awantur o to, bitka to dopiro w knajpie była - rzewnie wspomina rozcierając wielkiego fioletowego siniaka na czole. Pociąga płaskim jak morda świni nosem, odpluwa flegmę i chrypi w kierunki sierżanta - ale kurduplom my nic nie zrobilim!
- Na Święty ząb Imperatora! - pada krótkie ostre polecenie bezdusznym metalicznym głosem. - Cisza mi tu! Zaraz sprawdzimy coście nawiwijali. - a po chwili odrobinę łagodniej, jakby z wyrozumiałością. - Squaty to morowe chłopaki, płacą podatki, to przyzwoici i prawodządni obywatele, nie takie wywłoki ja wasza rasa.

No coś w ten deseń, w każdym razie... Marines prowadzeni przez Orka podchodzą od małej bramy, tylko skąd te dziwne jajka. Jakie jajka? A nie wspominałem o nich!? W paru dość nietypowych miejscach widać dziwne skurzaste jajowate kokony...
A oni podeszli, jak pszczoły do miodu, ale do brzegu...

::Gra i mechanika:: Przed grą każdy gracz rozstawia, dowolnie na terenie gry, po dwa znaczniki jajek.

- Panie sierżancie! Co to jest? Tam się coś rusza! - raportują zaniepokojone głosy, szczękają zamki bolterów.
- Jeszcze nie strzelać, może to jakieś zwierzaki Squatów! - wprowadza dyscyplinę sierżant.
- Sir! Ale ten duży pomiędzy drzewo-grzybami to chyba nie je...aaaaaa! - krzyk i salwy z broni brutalnie wchodzą w słowo. Wtem w tumanach kurzu i kłębach zielonkawej mgły z furią spomiędzy pni wypada potężna czteronożna istota.
- Sir! TO zoat! - spanikowany ork odskakuje za funkcjonariusza w najcięższym pancerzu - Głombie! Szczelaj mu w czache, tamój jest miętki! - krzyczy wyszarpując swojego gnata zza paska.

::Gra i mechanika:: Gracze przed każdą turą losują k6, najwyższy wynik, pozostawia swoje jednostki nieaktywne lecz przejmuje na jej czas kontrolę nad Zoatem. Podchodząc na jeden cal od kokonów wybudza k3 morderczych stworów Gauntii virago może mimi od razu poruszać i strzelać.


Podsumowując, scenariusz zabawny, grało się nieźle, choć zasady dziurawe. Prowadzić grę z samej podstawki pewnie by się dało, ale wymaga to sporego zacięcia i egzeplarza który nie gubi kartek. Wspieraliśmy się charakterystykami z Black Codexu i tabelami broni z Battle Manuala (to ten żółty ostatni podręcznik wydany na parę miesięcy przed 2ed). Trzeba domalować trochę ludków, mamy prawie rok do kolejnej edycji!

:::COMBAT CARDS:::

Zanim się lud chętny do kostek turlania zebrał do kupy, zabijaliśmy czas młócąc w Combat Cards. Mam kilka talii, całkiem sympatycznie i zabawnie wyszło.

:::HERO QUEST:::

No i na koniec najlepsze i najbardziej wyczekiwane czyli Hero Quest.

:::TAJEMNICZE PUDEŁKO:::

Jak wiadomo każdy uczestnik otrzymuje pudełko z giftami, tym razem trafiłem:

Post-apo motocykiel z Ramshackla, wielkie i fajne. Jeszcze nie wiem gdzie go użyć ale na pewno się nie zmarnuje!
Capt. Quirke z tegorocznego BOYL`a, tak przysłali je specjalnie dla nas!
Żabiec od DieHard
Strażnik miejski
I kolejny hobbit

0 Comments:

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online