czwartek, 29 listopada 2018

Zrobiłem dla kumpla drzewko kwitnącej wiśni, powoli wkręca się w Test of Honor więc będzie miał gdzie się pojedynkować. ;)
Całość to drut w trzech grubościach, owijany wokół siebie, powyginany i powykręcany. Owinięty rozwiniętym sznurkiem konopnym, co miało dawać efekt malusich gałązek wyrastających z pnia, ale nic nie widać bo wsiąkła w niego szpachla akrylowa i klej do glazury, którymi pokryłem całość. Drobne gałązki na końcówkach to poszarpana mata kokosowa, przyklejona na polimer a po wyschnięciu poprzycinana małymi nożyczkami.
Baza jest oparta o 3mm PCV z doklejoną górką ze styroduru. Całość obficie upaćkana klejem do glazury. Ziemia to posypka herbaciano-kawowa na trzech warstwach, dwie by wystarczyły w zupełności i drobny flok Games Workshopu (dziś już nie do zdobycia). Tufty, kwiatki i różne takie od producentów różnych.
Pień malowany czarnym podkładem w sprayu, przepsikany piaskowo zieloną Tamiyą w sprayu, washe by dodać cienie, sepiowy i czarny Citadelkowy. Liście na gałęziach to gruby flok trocinowy Heki (superowy kolor!!), klejony na cyjanopan, dwie a miejscami trzy warstwy. Kwiatki to tarta i szarpana gąbka oraz tarty różowy styrodur, na fotkach niestety wyszło jak białe, ale jest różowe. I tyle na dziś...

2 Comments:

  1. Kapitan Hak said...
    Bardzo udany efekt końcowy, a z samego tekstu wychwyciłem kilka inspiracji.

    BTW, zaciekawiło mnie, że używasz kleju do glazury. To zamiast wikolu? Ma jakieś ciekawe - w sensie modelarskim - właściwości?
    Gonzo said...
    Klej do glazury lepiej się czepia podłoża, ma w sobie już coś co sprawia że powierzchnia jest matowa i porowata. Nie wykręca się i nie kurczy przy schnięciu, co "wikolopodonym" klejom się zdarza. Jest trwalsze niż np gips minus to to że trzeba kupić wiaderko 5 kilo co może i ze 100pln kosztować, ale planując jakieś większe prace modelarskie to może być sensowne rozwiązanie. Pokrywałem tym klejem duże płaskie powierzchnie robiąc platformę pod nadmorskie miasteczko, zabezpieczyłem mam wrażenie że całkiem skutecznie, zwykły styropian. Używam też na podstawki, to dość ciężka masa i fajnie stabilizuje ludki.

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online