poniedziałek, 6 października 2014Po sukcesie pierwszej odsłony Figurkowego Karnawału Blogowego, czas na drugą. Muszę się przyznać, że miałem niemały problem z wyborem tematu. Karnawał "Figurkowy" to dość szerokie pojęcie, w którym zamyka się, malowanie kolekcjonerskich pocyców, wszelkie odmiany warhammerów ale też i wargamingi w każdej skali. Jak dobrać temat by każdy mógł coś o swoim hobby napisać? Pytanie o rozmiary kolekcji, cenę najdroższego modelu, procentowy stosunek pomalowanych do tych w zafoliowanych pudełkach dobrze ukrytych przed połowicami gdzieś za tylną ścianką tajnego pawlacza, są chyba nie na miejscu. Jako, że jestem skrzywiony figurkami do RPG i pochodnymi "warhammerów" z tej menażerii mógłbym wykroić masę fajnych pytań ale co z tymi którzy zbierają WWII, albo Napoleona? Poszedłem na kompromis, pytanie pozornie banalne, brzmi: Który spośród modeli w Waszej kolekcji jest tym ulubionym, specjalnym, wyjątkowym i dlaczego?. Niniejszym zarzucam przynętę i idę przeglądać gabloty i skrzynki, gnębiąc się tym co wybrać. O swoim wyborze poinformuję, mam nadzieję, niebawem...
AKTUALIZACJA

A oto i mój wybraniec, długo, naprawdę długo myślałem, który spośród tysięcy moich ludków jest tym najważniejszym. Naturalnym wyborem, wydawać by się mogło, powinien być któryś z Krasnoludów i to pewnie najstarszy z najstarszych, lecz nie... Dlaczego ten niepozorny zakurzony goblin ma w sobie to coś?
W zasadzie z każdą figurką, którą posiadam wiąże się jakaś historia, nie inaczej jest w tym przypadku. Musimy się trochę cofnąć w czasie. Jest rok 1994, rok premiery 4ed Warhammera Fantasy Battle`a, czas gdy wash i drybrush są nowatorskimi i zaawansowanymi technikami malarskimi, Morglum jeden ze stałych klientów "Księgarni u Izy" wymyśla miękkie przejścia "na mokro". To druga rewolucja malarska, którą zaliczamy z kumplami w krótkim czasie, parę miesięcy wcześniej wraz z dostawą pierwszych Citadelek, w kąt poszły emalie i nitro Humbrola. Morglum pokazał nam jak należy malować, nikt przed nim nie robił takich przejść, nikt nie zbliżał się do takiej jakości freehandów. Goblin , którego prezentuję, nie był jakoś wyjątkowo pieszczony, to przeciętny szeregowy z oddziału. Trafił do mnie przy okazji wyprzedaży armii gdy Morglum porzucił ludkowe hobby na rzecz gry na saksofonie. Dziś już nie maluje i nie chce do tego wracać. Ech, nieodżałowana strata dla ludkowego świata... I garść fotek z różnych kątów.

13 Comments:

 1. quidamcorvus said...
  No to mój wpis opublikowany w ramach drugiej edycji FKB:

  http://quidamcorvus.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-czesc-2.html
  Michal DwarfCrypt said...
  Zapraszam także do siebie!
  --> http://dwarfcrypt.blogspot.com/2014/10/karnawa-w-kolorze-farbowanego-pomaranczu.html
  Gonzo said...
  Szybko Wam poszło :)
  Maniex said...
  Świetny wybór Gonzo, zarówno jeśli chodzi o temat jak i o figurkę (stare nocne gobasy mają swój niepowtarzalny klimat!). Dołączam ze swoją odpowiedzią http://maniexite.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-ii.html
  Kapitan Hak said...
  Zachęcam do lektury mojego posta na Hakostwie ;):

  http://hakostwo.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-2-ulubiona.html

  Pozdrawiam,

  Kapitan Hak
  Inkub said...
  Dołączam do edycji:)

  http://miniwojna.blogspot.com/2014/10/ii-edycja-figurkowego-karnawau.html
  Unknown said...
  Ja - młodzian i blogowy nowicjusz melduję się ze swoim pościdłem. Trochę nietypowo i z lekkim nawiązaniem to poprzedniej, ominiętej przeze mnie edycji. Zapraszam! ;)
  http://swarm-96.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-ii.html
  Skavenblight said...
  To i ja dorzucę od siebie :) http://hakostwo.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-2-na-tropie.html
  Maciejus_exe said...
  Dołączam zabawy i zapraszam :)

  http://maciejus.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-ii-edycja.html#more
  xardas said...
  I mój post wspominkowy:

  http://opwargaming.blogspot.com/2014/10/ii-edycja-figurkowego-karnawau.html
  Mushroom said...
  Dołączam do zabawy:
  http://kryptakrolow.blogspot.com/2014/10/przeomowa-figurka-w-kolekcji.html
  czaki said...
  No to i my z Codename:Wargaming się dorzucimy:

  http://codenamewargaming.blogspot.com/2014/10/figurkowy-karnawa-blogowy-vol-2.html
  Gonzo said...
  Chyba czas podsumować drugą odsłonę Karnawału!

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online