środa, 2 grudnia 2009

Dostaje pytania, skąd to się wzięły pomysły na taką a nie inną ikonografie Squatów. Na szybko wyjaśniam.
W Book of Astronomican, jest karta przedstawiająca szkice sztandarów oraz schemat malowania szeregowego Squata. Miedzy innymi pojawia się tam symbol Iron Bulla. Stylistycznie odbiega znacznie od tego który mam na szablonach. Ten stary miał być w założeniu mechanicznym, nitowanym stworem. Niestety szkic pozostawia wiele do życzenia. Postanowiłem podeprzeć się tym, pogrzebałem w clipartach, trochę poprawiłem. Wybrałem żelaznego byka jak symbol Herthguardu (Strażników Watry) ochroniarzy Ancestora. Reszta ikonek, to wariacje na temat krasnoludzkich symboli z 3/4 ed WHFB oraz epicowych oznaczeń detachmentów. Wzorowałem się na nich rysując. Symbole dla troopsó, czyli ręka dzierżąca topór to przeróbka starego symbolu Space Marinów, z dodaną bronią. Młot to podstawowa jednostka. Młot z piorunami to thunderersi, młot z falą uderzeniową to blastmasters, topór to assault team czyli berserkerzy. Symbole lataczy zaczerpnięte z wyżej wymienionych sztandarów. Poprawione i przerysowane. Symbole młota ze skrzydłami to oznaczenie inżynierów. Zwykli maja jedno skrzydło. Mistrz Gildii dwa na wzór orła imperium. Koło zębate pod symbolem inżynierów to oznaczenie detachmentu robotów. Na razie tyle.
Jak już w komentarzu do poprzedniego posta napisałem, przymierzam się by upublicznić zebrane i przetłumaczone materiały pisane o Squatach. Tam tez jeśli zajdzie potrzeba wyjaśnię dokładniej co skąd i ile w tym mojej fantazji.

2 Comments:

  1. Paladyn said...
    Czekam na artykuł o Squatach i chętnie przy nim pomogę. Twoja praca zbiega się z moją nostalgią za "starymi, dobrymi czasami". Chodzi mi o ten nimb tajemniczości, związany z wchodzeniem w nową grę, nieznane uniwersum.

    Squaty symbolizują jak dla mnie to, czym wh40k mogłoby być, gdyby nie odezwała się biznesowa strona GW, gdyby pozostali firmą fanów, dla fanów, a nie korporacją. Wraz z ukręceniem łba i kodeksowi, zaczęła się gonitwa, nowe edycje wydawane bez dokończenia poprzedniej itp.
    Gonzo said...
    Tak to prawda, Squaty stały sie pierwszymi ofiarami korporacji GW. Nastepni byli fani...

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online