piątek, 22 lutego 2008

Dziś to jest 22 luty 2008, na stronie Black Industries, Games Workshop i Fantasy Flight wspólnie ogłosiły iż nastąpiło porozumienie pomiędzy firmami. Wynika jedno, że FFG od dziś staje się wyłącznym wydawcą gier planszowych, gier karcianych w tym także kolekcjonerskich oraz RPG, tak tych ze Starego Świata jak i Wh40k. Układ gwarantuje, że pojawią się reedycje starych dobrych planszówek i karcianek GW. Wczytując się głębiej dowiadujemy się, że GW pozostawia sobie prawa do BloodBowla i Space Hulka, czyżby to miało potwierdzić plotki o nowych edycjach tych gier?
Należy zaznaczyćze FFG wydało już jakiś czas temu gry ze stajni GW. Reedycje takich tytułów jak Warrior Knight oraz Fury of Drakula, cieszą się powodzeniem. Wydanie FFG Warrior Knight`a doprecyzowało mechanikę co doprowadziło do poprawienia grywalności, ukazał się także dodatek.
Moim zdaniem to dobry krok GW, odkurzone zostaną stare tytuły a firma pozbędzie się balastu. Jednym ruchem GW pozbywa się problemu z całym tematem CCG i RPG spokojnie, może się zając ludzikami. FFG zapowiada rozwój Talizmanu, Dark Heresy oraz nowe gry bazujące na mechanice Sabertootha. Dobrze wróży.

0 Comments:

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online