czwartek, 22 marca 2018

Untorebing to nowe słowo, które opisuje funkcję podobną do unboxingu, w każdym razie rozpaking chińskich drzewek przed nami. ;) Jakiś miesiąc temu Merry z bloga 4Generals zorganizował zbiorcze zamówienie drzewek z Chinoludu. Do wyboru mieliśmy bambusy, niby dęby, palmy i małe drzewka których teraz nie mogę znaleźć...
Zamówiłem bambusy oraz duże i małe drzewka. W trzeciej wolnej chwili je rozpakowałem. I jest tak.

Dwadzieścia sztuk, jest tak jak było obiecane. Wykonanie pni przyzwoite, przywodzi mi na myśl stare Piko. Kolor wprawdzie taki sobie ale podmalowanie tego to chwila. Wciśnięte do strunowej torebki straciły trochę listowia a przy wyciąganiu jeszcze się sypały, otrzepałem ile się dało i posprajowałem lakierem.
Luźnych gąbek, zebrało się pół słoiczka.
"Dęby" mają mocne jasne przebarwienie na szczytach, nie do końca mi się to podobało, więc szybko poprawiłem używając obsypanych gąbek. Drugą paczką były małe drzewka.
I tu też ilość się zgadza. Uwagi podobnie jak przy dużych, trochę się sypią więc warto je od razu zabezpieczyć. Drzewka mają dobre proporcje i rozkład gałęzi. Kolor gąbek też bardzo fajny, wiosenny idealnie zgrywa się z poprzednimi drzewkami, po prostu są świetne! Trzecią paczką z zamówionych przeze mnie były bambusy.
Paczka miała zawierać sto sztuk, a było ich sto sześć, parę z tych nadprogramowych to srogie krzywulce, pójdą pod nóż i na podstawki.
Bambusów jest od groma, zrobię z nich, ze trzy może nawet cztery zagajniki! Na koniec zestawienie wszystkich drzewek z ludkiem dla skali.
Nie wiem czy od chińskich gąbek i plastików nie wyłysieję albo czy kot nie dostanie raka płuc, ale na razie jestem bardzo zadowolony!

7 Comments:

 1. WeRT said...
  Zrób sealing rozwodnionym wikolem i jakimś atomizerem. Jak będzie Ci się wybitnie chciało rozbij monotnię koloru paroma psiknięciami aero i powinno dobrze służyć. Generalnie wygląda na bdb zakup :)
  Gonzo said...
  Użyłem lakieru i kleju w sprayu.
  Gąbki zawsze się sypią, taka ich natura. Raz na rok czy dwa łyse miejsca się okleja i po kłopocie ;)
  gervaz said...
  Jak będę potrzebował drzewek (A będę - to kwestia czasu) to też sobie takie zamówię. Dzięki za recenzję :)
  Gonzo said...
  Smacznego! :)
  Dhil Morgan said...
  Też je nabyłem (poza bambusami)po tym jak zobaczyłem zakup użytkownika Merry na grupie BA :) Cieszy mnie, że ładnie to wygląda, mam nadzieję że u mnie będzie podobnie.
  Kapitan Hak said...
  Wyglądają naprawdę porządnie! Ciekaw jestem, jak to cenowo wyszło. Orientujesz się może, skąd konkretnie zamawiane?

  "Nie wiem czy od chińskich gąbek i plastików nie wyłysieję albo czy kot nie dostanie raka płuc, ale na razie jestem bardzo zadowolony!"

  Genialne podsumowanie :D! A na serio, mam nadzieję, że do tej pory nie pojawiły się u Was jeszcze żadne niepokojące objawy po użyciu drzewek ;).
  Gonzo said...
  No masz, wczoraj wywaliłem pliki z rozliczeniem. Generalnie wychodziło coś w granicach 18-22pln za paczkę drzewek. Konkretnie to tylko tyle wiem co mam w linkach w treści posta. Kumpel zamawiał, wszystko było po jego stronie...

Post a Comment 

blogger templates | Make Money Online